Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Ubywa płynu chłodniczego, pęknięty blok silnika?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Ubywa płynu chłodniczego, pęknięty blok silnika?

    gieniug66, oj tam erotycznie zaraz , ty jakies nieczyste mysli masz :diabelski_usmiech
    Przeciez to tylko swiece i instrukcja jak stroic choinke :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech

    [ Dodano: Czw 24 Gru, 15 07:03 ]
    Dzien doberek wszystkim w ten Swiateczny poranek

  • #2
    [O1] Ubywa płynu chłodniczego, pęknięty blok silnika?

    Witam.
    Jestem nowy na forum. Czasem tu zaglądałem jak były jakieś problemy z octavią i często znajdywałem odpowiedź bez zakładania nowego tematu więc wiem, że jest tu masa kompetentnych ludzi. Teraz jednak muszę założyć nowy temat gdyż rozwiązania nie znalazłem (może słabo szukałem, jeśli jest to przepraszam).

    Przechodząc do rzeczy.
    Ucieka gdzieś płyn chłodniczy i nie wiadomo gdzie. I to ucieka w zastraszającym tempie 1l na może 50km (słownie pięćdziesiąt kilometrów).

    Brak było objawów typowych czyli:
    - płyn pojawił się w oleju,
    - nic nigdzie nie cieknie,
    - nie dymi na biało, nie ma bąbelków powietrza w zbiorniczku,
    - nie parują szyby co mogło by wskazywać na nagrzewnicę.

    Podczas oględzin na pracującym silniku też nie widać aby coś kapało i od razu parowało.

    Pierwsza diagnoza - głowica. Przed wymianą głowicy auto szarpało na mniejszych obrotach, jakby zalewało jedną świecę. Po zdemontowaniu głowicy, zawory były mokre, w jednym cylindrze był też płyn. Myśleliśmy, że wymiana głowicy załatwi problem.
    Niestety po wymianie głowicy i uszczelki to samo.

    Z tym blokiem to ostateczność, ale z kolei jakby był pęknięty to przecież poszedł by płyn w olej?

    Jaka może być przyczyna tego ubywania płynu?

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X